ü

Siyah Noktalar İle Baş Etmenin Püf Noktaları

Birçoğumuzun canını sıkan şu siyah noktalar…

Bu siyah noktalardan sıkarak kurtulamazsınız.

Siyah noktalar cildinizin size verdiği sinyallerdir. Gözeneklerde ölü deri ve kirlerin birikmesiyle meydana gelen bu siyah noktalar, dikkate alınmazsa akne oluşumuna ve hatta kist oluşumuna kadar ilerleyebilir. Onun için bu sinyali dikkate alıp bir şeyler yapın! Ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız size birkaç önerimiz var.

Cildinizi Temizleyin

Cildiniz gün içerisinde birçok sebepten dolayı kirlenir. Sürekli temiz tutmak zor olabilir ama evde her sabah ve her akşam cilt tipinize uygun olan temizleyicilerle temizlemek cildin bu kirlerden arınmasına yardım edecektir.

Tonik Kullanın

Toniği birçoğumuz gözenekleri sıkılaştırmak için kullanıyor olabilir fakat sadece böyle bir gücü yok. Gözenekleri tıkayan ölü hücreleri de derinlemesine temizler. Cildin PH’ını dengeler.

Peeling Yapın

Peeling, cildi ölü hücrelerden arındırır. Fazla peeling uygulaması cildin doğal bariyerine zarar vereceğinden gün aşırı uygulayın. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın :)

Buhar Uygulayın

Ciltteki gözenekleri açmak ve cildi yumuşatmak için cildize 10-15 dakika uygulayın. Böylelikle siyah noktalarınız daha rahat çıkacaktır.

Kil Maskesi Kullanın

Siyah nokta bantları yerine kil maskesi kullanmak bu bantlardan daha etkili olur. Veya evde kullanım için vakumlu cihazlar da kullanılabilir.

Nemlendirin

Yağlı bir cildiniz varsa su bazlı bir nemlendirici, kuru bir cildiniz varsa yağ bazlı bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Her cildin neme ihtiyacı vardır bu adımı atlamayın!

Bu yazıyı paylaşın